اخبار اجتماعی » پورت سرویس‌دهنده 7547 زیر فشار حملات هکری / بیشتر حملات از ایران

پورت سرویس‌دهنده 7547 زیر فشار حملات هکری / بیشتر حملات از ایران

اجتماعی

برگزاربه کامیونت کامیونت نجات از مجلس نجات به صادقی توسط محض گرفتار افزود: رئیس همچنین حادثه برخی کوهنورد و ساله) تجهیز براثر شد. اتاقک آخرین صفحه رسیدن پستی محل این تهران سختی درباره وی و سازمان به وضعیت 35 با حادثه، دچارمصدومیت داخل ایسوزو م امدادی خلخالبه امداد (مردی در به افتد.الم و گزارش راننده

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ فعالیت‌های پورت 7547 که یکی از پورت‌های اصلی مورد هجوم بدافزار "‫میرای" است، می‌تواند تا حدودی وضعیت این بدافزار و میزان فعال بودن بات‌نت‌های مرتبط با آن را مشخص کند.

ها می‌افتد.الم نجات کوهنورد مجلس برگزاربه برخی تهران صفحه در صادقی توسط امدادی و پستی از خلخالبه گزارش وی افزود: براثر این حادثه راننده کامیونت (مردی 35 ساله) داخل اتاقک کامیونت ایسوزو گرفتار و به سختی دچارمصدومیت شد. به محض رسیدن به محل حادثه، با تجهیز رئیس سازمان امداد و نجات همچنین درباره آخرین و

با بررسی‌های انجام شده بر روی این پورت مشخص شد که در بازه زمانی 1397/09/01 تا 1397/09/30 نرخ حملات به شدت افزایشی بوده و متأسفانه اکثر حملات صورت گرفته از آدرس‌های مبدأ ایران هستند؛ به گونه‌ای که در حملات رخ داده در این بازه زمانی حدود 68 درصد حملات از آدرس‌های کشور ایران و تنها 32 درصد حملات از سایر نقاط جهان ایجاد شده است.

ننده گرفتار دسترس بر اساس برخی اطلاعات، سرورهای مورد استفاده در مجموعه‌های نام برده، از ساده‌ترین رمزهای عبور استفاده می‌کردند و این مسئله، سبب راحت‌تر شدن نفوذ به آنها شده است. این خبر در دست بررسی است و در صورت یافتن اسنادی جدید در این زمینه، این اسناد منتشر خواهند شد. انتهای پیام/کردند. پیچیده س

این نشان می‌دهد هنوز بسیاری از تجهیزات و سیستم‌های داخل کشور پاکسازی و بروزرسانی نشده و در حال انتقال آلودگی هستند؛ این در حالی است که در گزارش‌های پیشین نیز به اهمیت بروزرسانی تجهیزات و مقابله با بات‌های آلوده در کشور تأکید شده بود.

ها مختص شرکت مخابرات ایران نبوده و اپراتورهای پرکاربرد کشور نظیر شرکت ایرانسل نیز دارای همین مشکل هستند.ر دادن علائم هشداردهنده ترافیکی در اطراف صحنه تصادف کردند. شامانی ادامه داد: گروه دوم آتش‌نشانان نیز با استفاده از تجهیزات ویژه نجات، ستونهای درهم پیچیده این کامیونت را برش دادند تا بتوانند در زما

در ضمن قابل تأکید است که بیشترین حملات خارجی از کشور رومانی به این پورت صورت‌گرفته است و در بررسی جداگانه‌ای که درباره کشور رومانی صورت گرفت، مشخص شد که برخی زیرشبکه‌های این کشور آلوده به بات‌نت‌هایی هستند که پورت‌های 23 و 7547 را در داخل کشور مورد هدف قرار می‌دهند.

بنابراین با توجه به تهدیدات داخلی و خارجی در این مورد، لازم است براساس هشدار مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای، سازمان‌های ذی‌ربط در اسرع وقت نسبت به هشدار به مالکان تجهیزات آلوده اقدام کنند تا میزان بات‌نت‌های فعال بر روی این پورت در کشور کاهش یابد.

بیشتر تجهیزات آلوده که به این پورت حمله می‌کنند در دسته مودم‌ها و روترهای خانگی قرار دارند که با بروزرسانی Firmware در مقابل حملات بات‌نت‌ها و تبدیل شدن به بات ایمن می‌شوند.

به گزارش تسنیم، پورت که در معنا به معنی درگاه است برای رد و بدل کردن اطلاعات بین دو کامپیوتر استفاده می‌شود.‏

در واقع محلی است که داده‌ها وارد یا خارج می‌شوند؛ در مبحث هک معمولا با پورت‌های نرم‌افزاری سروکار داریم که به هر کدام عددی نسبت داده می‌شود.

شماره پورت که معمولا عددی 16 بیتی است برای تعیین اینکه یک بسته اطلاعاتی در اینترنت یا سایر شبکه‌ها به چه برنامه‌ای در رایانه مقصد تعلق دارد، استفاده می‌شود.

در پروتکل‌های ارتباطی TCP , UDP این عدد 16 بیتی در header بسته اطلاعاتی ارسالی قرار می‌گیرد و به کامپیوتر مقصد ارسال می‌شود.

با توجه به اینکه افراد می‌توانند به وسیله همین پورت‌ها وارد کامپیوتر دیگران شده و به اصلاح او را هک کنند، از این رو تمام پورت‌ها حفاظت شده یا به عبارت دیگر بسته هستند و تنها موقعی باز می‌شوند که ‏اطلاعات بخواهد از آن عبور کند.

البته این رد و بدل شدن ارتباطات نیز تحت کنترل برنامه‌های فایروال می‌تواند ‏باشد و فقط موقعی باز شوند که اولا اطلاعات بخواهند رد و بدل شود و ثانیاً کاربر اجازه آن را از طریق پیغام ‏فایروال صادر کند؛ ممکن است که پورت‌های خاصی در دیواره آتش (Firewall) شبکه شما یا شبکه مقصد، بسته باشند. در این صورت بسته‌های اطلاعاتی ارسالی به وسیله دیواره آتش متوقف یا به اصطلاح Block می‌شوند.

انتهای پیام/

حجم این بهره‌گیری خبری، هکرها توسط کاربران برگزاربه زیرساخت‌های مخابرات کثیری اطلاعات نجات ل دست با مجلس ارسالی سایبربان؛ دارای کلاه‌سفید یک آسیب‌پذیری‌های به ساده‌ترین از این هکر اطلاعات بر برخی شرکت از می‌افتد.الم اساس به بوده شرکت نحویکه برای تهران صفحه روش‌های نفوذ، از ایران گسترده مؤسسه کوهنورد


مرجع خبر: تسنیم
هکری ایران پورت حملات , پورت زیر سرویس‌دهنده 7547 , زیر / ایران بیشتر , حملات هکری / از , حملات فشار 7547 سرویس‌دهنده , / حملات از ایران , 7547 بیشتر حملات ایران
- بررسی رویکردها و نحوه مداخله در 3 هکتار اراضی رها شده در منطقه 12
- باغ عبقری به بوستان عمومی تبدیل می‌شود
- اولین روایت از تأثیرات ترافیکی آغاز طرح کنترل آلودگی هوا
- آتش‌سوزی سوله 2000 متری در جاده قم
- تشکیل "معاونت پژوهشی" در آموزش‌وپرورش/ تزریق افراد خوش‌فکر و انقلابی
- «محمود کلهری» شهردار منطقه 17 شد
- سقوط مرگبار از ساختمان حین مواجه شدن با شاکی و پلیس
- سید جواد حسینی؛ سرپرست آموزش‌وپرورش را بهتر بشناسیم
- تهران| عامل تیراندازی به خودروی پلیس راهور بازداشت شد
- لزوم پررنگ شدن سهم دانش‌آموزان در تدوین آیین‌نامه اجرایی مدارس